uçak bileti

3. havalimanı İstanbul ili için senelerden beri gerekli olan ve sonunda yapımına başlanan havalimanıdır. Her ne kadar yapım aşamasının başından beri tartışılan bir havalimanı olsa da uçak trafiğini yavaşlatacağı ve uzun seneler boyunca uçak konusunda başka bir havalimanına ihtiyaç gerektirmeyeceği için 3. Havalimanı oldukça önemli bir havalimanıdır. Yapım aşamasının sonunda olan 3. Havalimanı için birçok isim önerisi ve iddiası olmuştur. Havalimanının yapımına başlamadan bu isim belirlenmemiştir. Başbakan Ahmet Davutoğlu da bu konuda, önce havalimanının yapılması gerektiğini, ardından isim düşünülmesinin doğru olduğunu belirtmiştir. Her ne kadar Ahmet Davutoğlu isim konusunda herhangi bir bilgi vermese de dönemin iç işleri bakanı Efkan Ala bir gazetecinin havalimanının ismi Recep Tayyip Erdoğan havalimanı mı olacak sorusuna evet yanıtıyla cevap vermiştir. Buna ek olarak ise her ülkede ülke tarihi için önemli kişiler bulunduğuna ve bu kişilerin isimlerinin de böyle yerlere verildiğini belirtmiştir.

3. Havalimanı Adı

3. Havalimanının yapım aşamasının sonuna doğru yaklaşıldıkça isim konusunda da meraklar artmaktadır. Her ne kadar çoğunluğun istediği şeyler farklı olsa da bu konuda bir karar verilebilmiş değildir. Son dönemdeki iddialara bakılacak olursa 3. Havalimanı adı konusunda en sağlam iki seçenek vardır. Bunlardan birisi Recep Tayyip Erdoğan havalimanı, diğeri de ülkemizde kendi imkânlarıyla yaptığı uçakta ilk kez uçan Vecihi Hürkuş havalimanıdır. Bu konudaki kesin sonuç en kısa süre içinde belli olacaktır.

3. Havalimanı Projesi

Yapımına başlanıldığından beri sürekli bir tartışma konusu olan 3. Havalimanı İstanbul için son derece önemli olan bir havalimanıdır. Şehrin aktarma merkezi ve ülkenin en kalabalık şehri olması nedeniyle diğer havalimanları artık yetersiz gelmeye başlamışlardır. Bu nedenle de 3. Bir hava limanı şehir için gerçek bir ihtiyaç haline dönüşmüştür. 3. Havalimanı adı ne olacak konusunda henüz kesin bir şey olmasa da yüksek bir ihtimal söz konusudur. İç işleri bakanı Efkan Ala’nın deyimine göre 3. Havalimanının adı Recep Tayyip Erdoğan havalimanı olabilir. Bunu da bir gazetecinin sorusu üzerine belirtmiştir.

3.havalimanı adı hakkında görüşünüzü yorum yaparak bildirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3. Havalimanı Adı Ne Olacak | tr uçak bileti