uçak bileti

2013 yılında sözleşme yapılarak gerekli çalışmaların başlatıldığı ve inşaatının 2018 yılını ilk çeyreğinde tamamen bitmesi beklendiği 3.Havalimanı hakkında dedikodular çıkmaya devam ediyor. Henüz inşaat aşamasındayken, gündemde en çok konuşulan konu, havaalanının özellikleri olması gerekirken, daha çok ismi üzerinde tartışılıyor. Geçtiğimiz yıl köşke çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında da dedikodular çıkmıştı. Aslında kısmen doğru olan bu söylemler, havalimanı adının cumhurbaşkanının adını taşıyacağı yönündeydi. Ekonomi kulislerinde dolaşan haberlere göre, havalimanı projesi henüz başlamadan önce ismine karar verilmişti. Adının “Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı” olması üzerinde farklı iddialar ortalığı fena halde kızıştırmıştı. Özellikle de muhalefet cephesinden konu çok daha fazlasıyla irdeleniyordu.

150 milyon yolcu kapasitesi, 3500 iniş-çıkış ile dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğini taşıyan İstanbul Yeni Havalimanı, söylemler arasında yoluna son sürat devam ederken, söylentilerin aslında pek de önemi yok. Neticede ismi ne olursa olsun, dünya geneline büyük bir Türkiye namı salacağı kesin. Turizm, seyahat, iş toplantıları gibi pek çok nedenle günde binlerce insan ülkemize geliyor. Bunun ülkemize sağlayacağı menfaati düşündüğünüzde, isminin ne olacağının pek de bir önemli kalmıyor. Ama yine de tüm bunlara rağmen “3.havalimanı adı ne olacak?” sorusu gündemden düşmeyen konular arasında yer alıyor.

Ak parti döneminde yapılacak en büyük yatırımın İstanbul Yeni Havalimanı olacağı için, muhalefet cephesinde proje “Zafer Anıtı” olarak da görülüyor. Aslında bir bakıma öyle de olduğunu söylemek gerekiyor. Tabi tüm bunları bir yana bırakıp ülke adına sağlayacağı artıları düşünmek ve bunun üzerinde yoğunlaşmak daha etik olacaktır. İnşaatı son sürat devam ederken 3. Havalimanı adı ne olacak sorusu yerine 10 binlerce personelin iş istihdamına kavuşması, çevre yerlerin değerinin artması, turizm adına ülkemize katacağı değerleri düşünmek çok daha mantıklıdır. Bu nedenle proje adının ne olduğuna bakmadan daha çok proje getirileri üzerinde tartışmak çok daha verimli olacaktır.

One Response to 3.Havalimanı Adı Ne Olacak
  1. […] varsa, kim ne yapmışsa, yargı önünde kesinlikle hesap vereceğini duyurusunu gerçekleştirdi. 3.havalimanı adı Tayyip Erdoğan isminin verileceği yönünde ki iddialara ilişkin, 12 yıldır ülkemize […]


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.Havalimanı Adı Ne Olacak | tr uçak bileti