uçak bileti

İnşaatı yaklaşık 5 yıl kadar sürmesi beklenen İstanbul’un yeni havaalanının inşaatı tüm hızıyla sürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında terminal binasının inşaatı başlatılmıştı. Ciddi bir çalışma ile 2018 yılında tamamen tamamlanması beklenen 3.Havalimanı, inşaat sektöründe çalışanlar için de umut kapısı. Çok sayıda personelin çalıştığı inşaatta her alandan çalışanlar mevcut. 2018 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması beklenen 3. Havalimanı için krediler de alındı. Mayıs ayında açıklamalarda bulunan DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, konuyla ilgili net açıklamalarda bulunarak, havalimanı projesi hakkında detaylı bilgilere yer vermişti. 3. Havalimanı inşaatı ile ilgili konuşan Yıldırım, 500 Euro’luk krediyi garantilediklerini de açıklamıştı.

Çok konuşulan ve hakkında farklı farklı söylemlerin her geçen gün arttığı 3. Havalimanının inşaatı ile ilgili de farklı dedikodular, DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım’ın açıklamalarına kadar da sürmüştü. İnşaatın gecikmesi, yetişememesi ya da daha farklı tarzdan gelen dedikodulara net cevap veren Yıldırım, havalimanı inşaatında gecikme durumunun söz konusu olmayacağını söylemişti.

Yapılan dedikodular, 3. Havalimanı inşaatı ile ilgili ortaya atılan iddialar ve cevaplar derken, 7 Haziran 2015 seçiminden sonra hükümet belirsizliğinin de ortaya çıkmasıyla söylemler iyiden iyiye tırmanış göstermeye başlamıştı. 5 aylık siyasi belirsizliklerin son bulmasıyla 3. Havalimanı inşaatı son süratler ilerlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yeni krediler için sözleşmeler imzalandı ve inşaat duraksamadan yapılmaya devam ediyor.

Havalimanı tamamlandığında, günde 3500 iniş-kalkış yapılacak. Yani toplamda 150 milyon yolcu kapasitesiyle dünya üzerinde en büyük havalimanı olacak olan İstanbul yeni havalimanı, meraklı bekleyişler arasında çalışmalarına devam ediliyor.  3.Havalimanı inşaatı tüm hızıyla devam ederken iş alanında personel istihdamı noktasında da büyük etkileri oldu. Projede 898 beyaz yaka ve 8 bin 468 mavi yaka ile toplamda 9 bin 366 personel çalışıyor ve bu personel sayısı, ilerleyen zamanlarda ihtiyaca göre daha da artacak. Kısacası her anlamda kazandıran 3. Havalimanı inşaatı, tüm dedikoduları gölgede bırakarak tüm hızıyla ilerlemeye devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.Havalimanı İnşaatı | tr uçak bileti