Ülkemizin incilerinden olan bursa mutlaka gezilip görülmesi gereken bir şehrimiz ancak bu kadar güzel olmasına ve Bursa’ ya gelen çoğunluğun özellikle Karadeniz bölgesinde olması nedeniyle buraya uçak seferlerinin de başlatılması gerekmekteydi. Anadolu jet firması’ da bu büyük mağduriyeti görerek yeni bir sefere imza attı ve birçok kişinin yüzünün gülmesine neden oldu. Bu sayede de  bursa Yenişehir havalimanı tarifeli seferlerle canlanmaya başladı.. Anadolu jet mart ayından itibaren Bursa-Trabzon ve Bursa-Erzurum hatlarını hizmete açtı açılış törenine ise birçok siyasinin yanı sıra THY yönetim kurulu başkanı Hamdi Topçu ile çok sayıda davetli katıldı. Başta belirtmiştik en büyük göçü Erzurum ve Karadeniz’den alan Bursa’dan göç aldığı bu şehirlere yeni hatlar sayesinde daha kolay ulaşım sağlanıyor hale geldi ayrıca hem sanayi hem de yüksek turizm potansiyeliyle dikkat çeken kentin ziyaretçi sayısındaki artışla bölgesel havacılığın gelişimine katkıda bulunması bekleniyor. Anadolu jet’ in yeni Bursa-Erzurum ve Bursa-Trabzon uçuşları haftada 3 kez karşılıklı olarak düzenleniyor. Yani bundan sonra Bursa-Erzurum ve Bursa-Trabzon arası gerek iş gezisi gerekse turistik amaçlı gezmek isteyenler Anadolujet uçak bileti alımını gerçekleştirebilirler.

Neden Anadolujet

Bunun yanı sıra Anadolu jet çevreci bir çalışma prensibine sahiptir dünyadaki en yaygın yeşil havacılık uygulamalarını da yerine getirmeye gayret ediyor. Ayrıca daha fazla yakıt tasarrufu ve daha az gürültü gibi çevreci etkinlik programlarında ciddi oranda zaman ve çaba harcayarak yatırım yapıyor. Alternatif yakıt kullanımını destekleyen Anadolu jet’ in bu alanda da araştırmaları yer alıyor.

Anadolu jet 2008 yılında kurulup yeni bir havayolu olmasına rağmen ses getiren ataklarıyla havada kendine geniş bir yer ayırmış oldu. Bugün oldukça geniş bir halk kitlesine ulaşabilmesinin en büyük sırrı da budur. Aslına bakılırsa Anadolu jet Türk hava yollarının farklı bir ortağı olarak kurulmuştu bilet uygulamaları konusunda da maliyetleri giderek aşağıya çekmesi hedefine daha kısa yoldan ulaşmasına neden olmuştur bugün Anadolu jet’ te doluluk oranı % 85’ ler civarına kadar gelmiştir. Bunu şu şekilde belirtirsek başladığından bugüne kadar yalnızca Ankara’dan uçuşlarda % 65 bir artış sağlamıştır

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir