Uzun bir yolculuğun ardından varış noktanıza geldiniz ve zaten üzerinizde bir yorgunluk var her şeyin tamam olduğunu düşünüyorsunuz ve birden bagajınızın size ulaşmadığını fark ediyorsunuz ama siz her şeyi yapmıştınız etiketinizi de yapıştırmıştınız. Zaten yoğun bir gün geçirmişsiniz ve sizin bir de buna tahammül sınırınız kalmadı.  O zaman ne yapacaksınız sizi bu konuda biraz bilgilendirelim.

İlk önce yapmanız gereken şey kesinlikle panik olmayın çünkü havayolları bu işi uzun zamandır yaptıkları için yıl boyunca yaklaşık olarak 2 milyar yolcu taşıdıklarını söyleyebiliriz.  Yani bu kadar yoğun bir trafik ve kalabalık çerçevesinde bazen bavul kaybolmaları yaşanmaktadır bu aslında doğal ve canınızı sıkmayan bir süreç olması gerekir çünkü daha sonra yapılmış olan istatistiklere göre % 96 oranında kaybolan bavullar tekrar sahiplerine ulaşıyorlar.  Fakat bazı bavullar sahiplerine ulaşmayabilir onların yüzdesi de çok azdır.

Kesinlikle biraz beklemelisiniz çünkü bavulunuz halen dönüyor ve size ulaşmamış olabilir.  O nedenle varış noktanızdaki salonu terk etmemelisiniz.  Biletinizi aldığınız havayolu şirketinin bankosuna doğru yönelmelisiniz ve onları bu durumdan haberdar etmelisiniz.

Kayıp eşya bürolarına kimliğiniz biletiniz ve uçuş bavul etiketinizle birlikte gidin ve başvurun.  Ora da bulunan görevli kişiden kayıp eşya konusunda rapor tutmasını talep edin.  Burada rapor hazırlanırken bavulunuz hakkında ne kadar çok detaylı bilgi verirseniz bulunması o kadar kolay olacaktır burada renk şekil özelliklerini belirtmelisiniz.

Bu noktadan sonra ise büyük bir ihtimalle bavulunuzun nerede olduğu bulunacaktır. Burada siz üzerinize düşen her şeyi yaptınız ve artık havayolu şirketinizin size en kısa zamanda bavulunuzu ücretsiz olarak ulaştırması olacaktır. Bu onlar için zorunlu bir durumdur.  Ancak bavulunuzun size ulaşması birkaç gün sürebilir bu noktada ise havayolu şirketinizin sizin bu mağduriyetinizi karşılaması gerekmektedir bu da gerek traş olmanız gerekse diş fırçalamanız gibi durumlar için bir çanta hazırlamasıdır.  Yani bazı havayolu firmaları bunu yapmayabiliriz o zaman bu konuda biraz ısrarlı olmalısınız. Yani sonuçta Türkiye’ de hava yolu taşımacılığı hizmeti veren birkaç firma vardır ve bunların güvenlik konusunda bir sıkıntısı kesinlikle yoktur bu firmalara ait uçak bileti bilgileri ucuz uçak bileti gibi incelemeleri sitemizin ucuz uçak bileti sorgulama sisteminden faydalanarak yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir