Bagajımı kaybettim ne yapmalıyım dan önce bagajımı kaybetmemek için neler yapmalıyım sorusuna bir değinelim isterseniz

Bu noktada ilk önce havaalanına gelmeden bu gibi durumları göz önünde bulundurarak herhangi bir aksilik durumunda size bavulunuzun tekrar dönebilmesi için hazırladığınız etikete adınızı soyadınızı ve size ulaşılabilecek bir adresi telefon numarasıyla birlikte yapıştırmalısınız. Bunu yazarken kelimelerin düzgün ve okunaklı olmasına dikkat etmelisiniz.  Ancak bu etiketleri yapıştırırken dikkat etmeniz gereken bir husus vardır bazen yağışlı bir ortamda bulunabilirsiniz ya da yoğunluktan dolayı yıpranma yırtılma olabilir işte bunu önlemek için etiketinizin bunlara dayanıklı olmasına dikkat ediniz bunun için hazırlanmış olan hazır etiketler vardır bunlardan yararlanabilirsiniz. Ancak bizim size önerimizi varış noktanız güvenlikli bir bölge değilse kesinlikle açık adresinizi yazmamanız burada sadece adınız soyadınız ve telefon numaranızın yazabilirsiniz. Ya da sizin aktif olarak kullandığınız bir e-posta adresinizi yazabilirsiniz.  Bu sayede size bu bilgilerle de ulaşılabilecektir.

Uçuşunuz öncesinden eğer ki yurt dışına seyahat edecekseniz 3 yurt içine seyahat edecekseniz 1 saat öncesinden havaalanında bulunmalısınız bu size bavulunuzu eksiksiz ve telaşa kapılmadan vermenize büyük ölçüde yardımcı olacaktır.  Şimdi bu noktada size uyarımız yapılan istatistiklere göre en çok bavul kaybolmaları aktarmalı uçuşlar sırasında meydana gelmektedir bunun için gideceğiniz yere direk olarak uçak seferi varsa bunları kullanmalısınız. Bu sayede aktarma sorunundan kurtulmuş olacaksınız.

Ancak böyle bir ihtimaliniz yoksa yani mecburen aktarmalı sefer yapacaksanız o zaman dikkat etmeniz gereken şey uçak bileti aldığınız havayolu şirketinin aktarma yapacağınız şirketle olan bağlantısının kuvvetli olmasıdır bunu da uçak bileti sorgulama işlemi yaparak inceleyebilirsiniz. Eğer ki iki havayolu birbiriyle ittifak içindelerse sorun kalmayacaktır ancak ittifak zayıfsa bu size sıkıntı olarak tekrar dönecektir. Eğer ki uçuşunuz sırasında maddi değeri yüksek bir eşyanız varsa onu mutlaka bagajınızda değil de el çantanızda taşımalısınız.

Evet, bu yukarıda bahsettiğimiz konuları yerine getirdiniz ve sağ sağlim varış noktanıza ulaştınız bu noktada hemen bavulunuz üzerindeki etiketi yırtıp atmalısınız bu sayede tekrardan yapacağınız uçuşlarda eski ve yeni etiketler birbiriyle karışmamış olacaktır. Ayrıca son olarak bir hatırlatma ucuz uçak bileti konusunda sitemizden inceleme yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir