uçak bileti

Yaz ayları aynı zamanda tatil ayıdır. İnsanın içindeki gezme tutkusu en çok bu aylarda uyanık olur. Yüksek tatil ve yol masrafları gözümüzü korkutsa da uygulayacağımız basit ama etkili önlemlerle hiç te pahalıya gelmeyecek bir tatil geçirebiliriz.

Tatilimizin ilk aşaması seyahat olacaktır. Fiyat farklılıklarını iyi takip edin. Firmaların gidiş ve dönüş fiyatları arasında ciddi farklar olabilmekte. Uçak biletinizi farklı firmalardan temin edebilirsiniz. Bunu yaparken de karşılaştırmalı ucuz uçak bileti bulabileceğiniz trucakbileti.com sitemizi kullanabilirsiniz.

Uçak biletinizi ucuza getirmek için tatil planınızı mümkün olduğunca erken yapın ve biletinizi erken alın. Mümkünse uçak biletlerinin daha uzuz olduğu hafta içini tercih edin. Sitemizde bulunan uçak bileti sorgulama ekranından ucuz uçak bileti temin edebilirsiniz.

Uçuş mili biriktiren kredi kartları kullanmak size ileriki uçuşlarınız için bedava uçuş imkânı sağlayabilir.

Fazla bagaj size ekstra maliyet getirebilir. Birçok firma belirli bir kilonun üzerindeki bagajlar için kargo masrafı almakta.

Konaklama masrafları tatil giderlerimizin önemli bir bölümünü oluşturmakta. Couchsurfing gibi sosyal konaklama şekillerini tercih ederek hem faklı bir deneyim edinmiş hem de konaklamanızı bedavaya getirmiş olursunuz.

Turistik mekânlarda yemek yemekten kaçının. Her zaman daha pahalı olur. Daha çok halkın tercih ettiği yerleri tercih edin. Kendi başınıza kolaylıkla ve ucuz bir şekilde ulaşabileceğiniz yerlere pahalı turlarla gitmeyin.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomik Tatil İçin İpuçları | tr uçak bileti