Elektronik uçak bileti son yıllarda geliştirilen zamandan tasarruf yapma adına devrim niteliğinde bir buluş diyebiliriz. Acenta ile uğraşmanıza gerek kalmadan, acaba bilgilerim doğru mu yazıldı? Uçuş saatimde hata var mı? Gibi soruların önüne geçen elektronik bilet havayolu şirketleri tarafından da tavsiye ediliyor.

Normal koşullarda eğer internet üzerinden bilet almayacaksanız yapmanız gereken bir acentaya veya havayolu şirketlerinin ana bayilerine gitmek. Burada uçuş tarihinizi, yerinizi ve saatinizi söyleyerek uçak biletinizi kestiriyorsunuz. Fakat bunun eksi yönü ise zaman kaybı ve ekstra para ödemek. Acentaya gitmek ve bilet kestirmek size zaman kaybettirebilir aynı zamanda bazı acentalar komisyon alarak uçak biletini size daha pahalıya getirebilir. Elektronik uçak bileti satın alarak tüm bunların önüne geçebilirsiniz. Elektronik uçak bileti üzerinde tıpkı klasik biletin üzerinde yer alan açıklamalar bulunuyor. Tek farkı sizin evinizden bile basit bir çıktı yardımıyla edinmeniz. Eğer bunun yanında bir de online check-in yaparsanız tadından yenmez diyebiliriz. Havaalanına erken gitmeyi, check-in sırası beklemeyi ve istediğiniz yeri seçememeyi durdurdunuz demektir. Artık neredeyse tüm havayolları elektronik uçak biletini destekliyor, dolayısıyla internet kullanmayı bilen herkes online uçak bileti satın alabilir.

Teknolojinin bize getirdiği nimetlerden biri olan internet, uçak bileti ile iç içe. Eğer biraz merakımız varsa bu nimetlerden faydalanabilir, hayatımızı daha kolay hale getirebiliriz.

E-bilet ( E-ticket )almamın avantajı nedir? :

  • Elektronik biletin çalınma, kaybolma ve unutulma riskleri yoktur. Rezervasyonunuzdan uçuş anınıza kadar tüm bilet işlemlerinin daha hızlı ve pratik gerçekleşmesini sağlar. E-biletle uçmanın hiçbir riksi yoktur aksine avantajları vardır. En büyük avantaj ise zamandan kazanırsınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir