uçak bileti

Hamilelik dönemleri bayanların hem psikolojik hem de fizyolojik olarak en hassas olduğu dönemlerden birisidir. Hamilelik döneminde birçok bayan olağan yaşantılarının dışında dikkat etmeleri gereken hususlar vardır. İlaçlardan, yemeklere, yemeklerden uyku düzenine kadar birçok faaliyetinde doktor tavsiyesine uygun bir yaşantı sürdürmek durumundadır. Hal böyle olunca uçak yolculuğu yapmak sorunda kalan bayanların uçak bileti almadan önce en çok araştırdığı konulardan birisi de hamilelik döneminde uçak yolculuğunun bir zararı var mıdır, yapılması gerekenler nelerdir?

Uçak bileti sorgulama yapmadan önce sizlere hamilelik döneminde uçak yolculuğu hakkında biraz bilgi vermek isteriz. Hangi havayolu firması olursa olsun hiç kimse sizlere doğum yapacak olup olmayacağınızı sormayacaktır. Uçak bileti alırken bir sorunla karşılaşmazsınız fakat uçuş öncesi havaalanında hamileliğiniz gözlemlendiğinde; 36.Hafta ve sonrası bir hamileliğiniz mevcutsa uçağa alınmayacaksınızdır. Bunun sebebi ise olası bir erken doğum tehlikesi ve uçakta oluşabilecek herhangi bir rahatsızlığın uçuş güvenliğinizi riske edecek olmasıdır. Yani kısaca özetleyecek olursak, birçok havayolu firması 36.hafta ve sonrasında bir hamilelik durumunda sizi uçağa almayacaktır. Doktorlarda bu 36.hafta sonrası zorunlu olmadıkça yolculuk yapmamanız gerektiğini önerecektir.

Hamilelik döneminde iseniz yani gebeyseniz en ideal yolculuk zamanlamanız 14. Ve 27. haftalar arasında olacaktır. Bu dönemler arasında herhangi bir bulantı, kusma ve ağır uyku hali görülmemektedir. Ucuz uçak bileti alırken de bu tür konuları dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gebelik Döneminde Uçak Yolculuğu | tr uçak bileti