Bebeklere Uygulanan İndirimler
0-2 yaş arasındaki bebekler, iç hat uçuşlarında gidiş veya gidiş-dönüş yolculuklarda, havayolu şirketinin belirlediği indirim kapsamında, koltuk verilmeksizin seyahat ederler. Bilet düzenlenme sırasında, doğum tarihini gösteren resmi bir belgenin ibraz edilmesi gerekmektedir. Uçuş içi emniyet kuralları gereği bir yetişkin en fazla bir bebeğe refakat edebilir. Birden fazla bebek ile seyahat edilecek ise, diğer bebek için çocuk bileti alınması gerekmektedir.

Çocuklara Uygulanan İndirimler
İç hat uçuşlarında 3 yaşına erişmiş fakat 13 yaşını aşmamış olan çocuklar, %33 oranındaki çocuk indiriminden faydalanabilmektedir. Dış hat uçuşlarımızda ise; uygulanacak ücretin notunda izin veriliyorsa, çocuk indirimi değişen oranlarda uygulanmaktadır. Oflaz Tur uçak bileti satış bölümümüz ile görüşerek konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Yaşlılara Uygulanan İndirimler
İç hat veya dış hat ayırımı yapmaksızın, seyahatinizin başladığı gün 60 yaş üzeri iseniz havayolunun kuralları dahilinde, %15 oranına varan bir indirimden faydalanabilirsiniz. Ancak, bilet düzenleme anında yaşınızı, nüfus cüzdanınız veya başka bir resmi belge ile kanıtlamanız gerekmektedir.

Engellilere Uygulanan İndirimler
Engelli yolculara iç ve dış hat seferlerinde, aşağıdaki şartlar dahilinde indirimler uygulanmaktadır. Genel veya kısmı felç sonucu refakatçisiz hareket edemeyen veya kısıtlı hareket edebilen yolculara, görme engelli yolculara (her iki gözü %90 ve üzerinde görme engelliler), her iki ayağını ve/veya bacağını kullanamayan yolculara, uçak içinde olağan ve olağanüstü herhangi bir durumda fiziksel ve/veya zihinsel nedenlerle kişisel güvenlikleri veya konforları (yemek, tuvalet vb.) açısından kendi kendilerine yeterli olmak konusunda engelle karşılaşacak ve hızlı hareket etmeleri istendiğinde bunu yerine getiremeyecek durumda olan yolculara, % 40 oranında “engelli indirimi” uygulanmaktadır.

Yukarıda tanımı verilen herhangi bir kategoride engelli olduğunu belgeleyen (özel veya devlet hastanesinden alınmış doktor raporu ya da heyet raporu ile) yolcularımız, seyahatleri için geçerli ücretin uygulama koşulları özürlü indirimi uygulamasına izin veriyorsa, bu indirimden faydalanabilirler. Engelli indirimlerinden faydalanmak istiyorsanız, Oflaz Tur uçak bileti satış bölümümüz ile görüşerek konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Askerlik İndirimleri
Askerlik indirimleri ile ilgili detaylı bilgiyi 444 2 302 numaralı telefonumuzu arayarak öğrenebilirsinz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir