Uçak Bileti Nasıl Alınır

1.EKRAN ( Arama kriterlerinin girildiği ekran )

Nasıl Uçak Bileti Alırım?

1-
Uçuşunuzu “Gidiş – Dönüş” veya “Tek Yön” olarak seçiniz. Gidiş dönüş uçuşlarda dönüş uçuşu için tekrar işlem ücreti alınmayacağı için dönüş uçuşu indirimli olur.
2-
Uçacak kişilerin yetişkin, öğrenci, yaşlı..vb. gibi niteliğini seçiniz.
3-
Aradığınız, uçuş için kalkış ve varış şehirlerini seçiniz. Şehirin veya havaalanının ilk harflerini girdikten sonra bilgiler sistemden otomatikman tamamlanır. Dilerseniz form kutucuğunun yanındaki iconları kullanarak şehir veya havalimanı listesini görüntüleyebilir seçiminizi yapabilirsiniz. Şehir seçtikten sonra takvimden gidiş, varsa da dönüş tarihini seçiniz.
4-
Bu bölümde sonuçlarda yalnızca direkt uçuşları veya promosyon uçuşları görmenize yarayan seçenekler mevcuttur.
5-
Sayfanızın alt tarafında bulunan bantta yaptığınızın işlemlerin özetini ve uçak bileti alma sürecinde hangi aşamada olduğunuzu görebilirsiniz .
2.EKRAN ( Arama Sonuçlarının listelendiği ekran )

Nasıl Uçak Bileti Alırım?

6-
Bu bölümde arama özetinizi görebilir, pratik bir şekilde arama kriterlerinize süzgeç uygulayabilirsiniz.
7-
Belirttiğiniz kriterlere uygun tüm havayolu firmaları ve uçuş bilgileri bu alanda listelenir. Seçmek istediğiniz uçuşun yan tarafındaki kutucuğu tıklayıp seçili hale getiriniz. Uçuş seçildikten sonra sayfa otomatik olarak en alta kayacak ve “Devam” butonu sağ alt köşede belirecektir.
8-
Bu bölümde o uçuşa ait, vergiler ve hizmet bedelleri hariç ücretleri görebilirsiniz. Uçuş satırına geldiğinizde ücret detayları ile birlikte toplam uçuş ücretini görebilirsiniz.
9-
Seçtiğiniz kriterlere ait uçuşun kalkış şehri, varış şehri, kalkış saati, varış saati yer almaktadır. Direkt uçuşlarda bu tek satırda ifade edilir. Şayet uçuş aktarmalı ise, aktarma bilgisi 2 satır halinde belirtilir.
3.EKRAN’ IN DEVAMI ( Devam butonu )

Nasıl Uçak Bileti Alırım?

10-
Uçuşunuzu veya uçuşlarınızı seçtikten sonra sayfanın en altında bu bölüm belirir. Uçuş bilgileriniz son kez kontrol edebilirsiniz.
11-
Uçuş bilgilerini kontrol ettikten sonra “Devam” butonuna tıklayınız.
4. EKRAN ( Yolcu bilgilerinin girildiği ekran )
Nasıl Uçak Bileti Alırım?
12-
Bu bölüme uçacak yolcu isimini veya isimlerini giriniz. Yolcu isimlerini girerken çok dikkatli olunuz çünkü bilet kesildikten sonra isim değişikliği yapılmamaktadır. Ayrıca yolcu yaşlı , bebek veya çocuk olarak seçilmişse doğum tarihi bilgilerini eksiksiz giriniz.
13-
Yolcu bilgilerini kontrol ettikten sonra “Devam” butonuna tıklayınız.
5. EKRAN ( Fatura bilgilerinin girildiği ekran )
Nasıl Uçak Bileti Alırım?
14-
Yolcu ve iletişim bilgilerini kontrol edip eksik olan bölümleri doldurunuz. Cep telefonu numarası geçerli bir numara olmalıdır çünkü biletleme sonrasında biletiniz ve PNR numaranız belirtilen GSM numarasına kısa mesaj olarak gelecektir. Cep telefonu alanındaki ilk kutucuğa ülke kodu ( örneğin: 90 ) ikinci kutucuğa GSM kodu ( örneğin: 532 ) son kutucuğa da telefon numarası ( örneğin: 6040092 ) yazılacaktır.
15-
Bu bölüme fatura bilgilerinizi giriniz.
16-
Yolcu ve fatura bilgilerini kontrol ettikten sonra “Satışa Devam” butonuna tıklayınız.
6. EKRAN ( Ödeme ekranı )
Nasıl Uçak Bileti Alırım?
17-
Bu tabloda toplam ücret yer alır. Şayet birden fazla kart ile ödeme yapılıyorsa ödenen miktar “Ödeme” başlığı altında, kalan tutar da “Bakiye” başlığı altında görünür.
18-
Şayet ödemeyi tek kart ile yapacaksanız “Tek ödeme” , birden fazla kart ile ödeme yapacaksanız da “Çoklu ödeme” seçeneğini tıklayınız.
19-
Bu bölümde kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra “Devam” butonuna basıp diğer gerekli bilgileri tamamlayınız. Kredi kartı bilgileriniz şifrelenerek bankanıza gönderildiği için kart sahtekarlığına yol açacak bilgiler kaydedilmez, saklanmaz. Böylece ödemenizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
20-
Kart bilgilerinizi girip ödemenizi gerçekleştirdikten sonra devam tuşuna basıp biletlemeyi gerçekleştirebilirsiniz.
6. EKRAN ( Ödeme ekranı devamı )
21-
Bu bölümde kart bilgilerinizi giriniz. Şayet girdiğiniz kartı değiştirmek isterseniz “Kartı değiştir” butonunu tıklayınız.
22-
Bazı hava yolu firmalarının uçuşlarına taksit imkanı sunmaktayız. taksit seçeneklerini bu bölümde görebilirsiniz.
23-
Bilgilerinizi girdikten sonra devam butonuna basınız.
24-
İşlemi tamamladıktan sonra sağ alt kösedeki “Devam” butonuna tıklayınız.
7. EKRAN ( Onay ekranı )
Nasıl Uçak Bileti Alırım?
28-
İşleminiz onaylandıktan sonra bu bölümde işlem numaranızı görebilirsiniz. Bu numarayı dilerseniz not alabilirsiniz. Aynı bilgiler belirttiğiniz GSM numarasından size kısa mesaj olarak da gelecektir. Sadece isim soyisim bilgileriniz ile veya bu numara ile uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
26-
Dilerseniz “Satış detayı” butonuna tıklayarak açılacak ekrandan “Seyahat belgesi” yazdırabilirsiniz.
27-
Bu bölümde işlem detayını görebilir ve detay sayfasından “Seyahat belgesi” yazdırabilirsiniz. Şayet uçuşa 24 saatten kısa süre kalmışsa online Check-in yapabilirsiniz

Hepsi bu kadar uçak biletinizi aldınız artık keyifle uçabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir