Online Check İn Nedir

Eğer sık olarak havayolunu kullanıyorsanız ve uçuş yapmayı seviyorsanız online check in sizi havaalanlarında saatlerce sıra beklemekten alıkoyan ve uzun kuyruklardan kurtaran bir uygulamadır.

Online Check İn Nasıl Yapılır

Eğer sık olarak havayolunu kullanıyorsanız ve uçuş yapmayı seviyorsanız online check in sizi havaalanlarında saatlerce sıra beklemekten alıkoyan ve uzun kuyruklardan kurtaran bir uygulamadır.

Online check in aklınıza gelen her anda, bulunmuş olduğunuz ortam içerisinde ev, ofis gibi alanlarda bilgisayarınızın başında bulunduğunuz konforun tadını bozmayacak veya telefonunuzdan birkaç tık ile kolaylıkla check in yapmanızı sağlar. Bu şekilde hem uçak içerisindeki size sağlamış olduğumuz koltuk dizaynını görebilir hem de istediğiniz sınıf içerisinde istediğiniz yere ait koltuk seçebilme özgürlüğüne sahip olduğunuzu bilmenizi isteriz. Havayolu firmalarının tamamına yakını bu çok kullanışlı olan hizmeti sizlere sunmaktadır.

Online Check In Ücretli midir?

Eğer sık olarak havayolunu kullanıyorsanız ve uçuş yapmayı seviyorsanız online check in sizi havaalanlarında saatlerce sıra beklemekten alıkoyan ve uzun kuyruklardan kurtaran bir uygulamadır.Çoğu firma online check-in yapacağınız takdirde sizden ücret talep etmezken kimi firmalar bir miktar check-in bedeli alabilmektedirler. Online check-in yapmadan önce biletinizi almış ve rezervasyonunuzu yaptırmış olmanız gerekiyor. Aksi takdirde size sunulan bu hizmetlerden yararlanmanız pek mümkün değildir.

Ne Zaman Online Check İn Yapılabilir

Eğer sık olarak havayolunu kullanıyorsanız ve uçuş yapmayı seviyorsanız online check in sizi havaalanlarında saatlerce sıra beklemekten alıkoyan ve uzun kuyruklardan kurtaran bir uygulamadır.Online check-in hizmeti uçuşunuza 24 veya 72 saat kala başlamakta ve son 45- 60 dakika kalıncaya dek devam etmektedir. Online check-in yapmak için internetten biletinizi satın almış olduğunuz havayolunun web sitesine girerek ‘online check in’ sekmesine tıklıyorsunuz. Açılan kutuya rezervasyon numaranızı (PNR kodunuzu) giriyorsunuz ve ad-soyad bilgilerinizi yazıyorsunuz. Havayolu şirketiniz koltuk seçiminize izin veriyorsa koltuk seçiminizi yapıp işleminizi tamamlıyorsunuz. Bazı şirketler onlıne check-in yaparken bagaj hakkı ve yemek seçimi gibi işlemlerinizi de bu esnada sizden istemektedir. Sizde tercihleriniz doğrultusunda ilerleyerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Online check-in yaptıktan sonra telefonunuza e-mail ve sms yolu ile gelen barkodu güvenlik geçişlerinizde uçuş biniş kartı olarak kullanabilirsiniz. Bu barkodu basılı olarak kullanabileceğiniz gibi cep telefonunuzdan da okutabilirsiniz.

Onlne Check In ile Zamandan Tasarruf Edin

Eğer sık olarak havayolunu kullanıyorsanız ve uçuş yapmayı seviyorsanız online check in sizi havaalanlarında saatlerce sıra beklemekten alıkoyan ve uzun kuyruklardan kurtaran bir uygulamadır.Online check in yapmış ve bagajı olmayan yolcularımız için bu işlem daha kolay olmaktadır. Bagajı olmayan yolcularımız biniş kartlarını bastıktan sonra uçuş kapısına doğru yol alabilirler. Fakat bagajı olan yolcularımız havaalanındaki bagaj teslim alanlarına ve online check- in bankolarına bagajlarını çok sıra beklemeden teslim edebilmekteler. Sizlerde şimdi teknolojinin sizlere sunmuş olduğu bu fırsatlardan yararlanmak ve uçuş keyfini kendi belirlemiş olduğunuz standartlar içerisinde geçirmek istiyorsanız çok geçmeden size sunulan fırsatları değerlendirmeye bakın. Şimdiden keyifli uçuşlar dileriz J

 

Thy Online Check İn

AnadoluJet Online Check İn

Pegasus Online Check İn

SunExpress Online Check İn

Atlasjet Online Check İn

OnurAir Online Check İn

BoraJet Online Check İn

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir