uçak bileti

Teknolojinin her gün bir adım daha öteye taşındığı günlerde toplumlarında teknolojiyle olumlu etkileşimleri artmaktadır. Özellikle akıllı telefon kullanımının bilgisayar kullanımının önüne geçmesiyle birçok ticari kuruluş mobil ara yüzler ve mobil uygulamalar üzerine atılımlar ve geliştirmeler yapmaktadırlar.

Ülkemizde havayolu taşımacılığının önemli markalarından olan Pegasus Hava Yolları işletmesi de bu bağlamda web sitesinin mobil ara yüzünü yenileyerek; akıllı telefonlardan rahat ve kolay bir kullanım deneyimi sunmaya başladı.

Pegasus Hava Yollarının yeni mobil web sitesinden rahatlıkla, online check-in yapabilir, e-biletlerinizi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca mobil web sitesi üzerinden ziyaretçilerine yemek siparişi verme, ek bagaj hakkı ekleme ve koltuk seçimi gibi işlemlerin rahatlıkla yapılmasını sağladığı gibi uçuşların kalkış saatlerini, varış bilgilerini, uçak bileti takip edebilme olanağı sağlanmaktadır.

Pegasus Hava Yolları Dijital Pazarlama Müdürü Didem Namver, yeniden tasarlanan mobil arayüzle alakalı olarak, “Türkiye’deki aktif internet potansiyelinin %84’ü yani 31.7 milyon kişi internete akıllı telefon ve ya tablet gibi cihazlardan bağlanıyor. Telefon aracılığıyla internet kullanımının artan bir grafik göstermesi ve Pegasus olarak mobil alanlara yaptığımız yatırımlar itibari ile mobil kanallardaki satışlarımızın, toplam interaktif satışlarımızın içindeki payı 2015 yılının ilk 8 ayı sonunda yüzde 138 artarak yüzde 22,5’e yükseldi. Akıllı cihazların ve mobil internetin hayatımızın bu kadar içinde olduğu bir dönemde, web sitemizin mobil ara yüzünü yenileyerek misafirlerimizin kullanım deneyimlerini daha da artırmak istedik. ” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pegasus Mobil Web Sitesini Yeniledi | tr uçak bileti