Türk vatandaşlarına uygulanan vizeyi kaldıran Ukrayna’nın gözde şehirleri Kharkiv ve Donestk’e Pegasus’la uçun.
Uçuş ağına her gün yenilerini ekleyerek misafirlerine alternatif destinasyon seçenekleri sunan Pegasus Hava Yolları ile Ukrayna’nın gözde şehirleri Kharkiv ve Donetsk’e gitmek, 16 Temmuz’dan itibaren daha da  kolaylaştı.

İki ülke arasında imzalanan işbirliği anlaşmasına paralel olarak, Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamasını kaldıran Ukrayna, tatil için yeni destinasyon arayışında olanların ve iş amaçlı seyahat edenlerin hayatlarını kolaylaştırdı.

Pegasus Ukrayna Uçak Bileti

Pegasus Ukrayna Uçak Bileti


80 yüksek okul ve 150.000 öğrencisi ile tam bir öğrenci şehri olan Ukrayna’nın ikinci en büyük şehri Kharkiv’e gitmek isteyen Pegasus misafirleri,  haftanın 7 günü karşılıklı olarak gerçekleştirilen İstanbul-Kharkiv uçuşları ile vizesiz dolaşım hakkından yararlanabilecekler. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nından akşam 23.40’ta, Kharkiv’den de 05.45’te karşılıklı gerçekleştirilen uçuşların tek yön  bileti vergiler dahil 64,99 USD’dan başlıyor.

Ukrayna’nın zengin kömür madenlerine sahip, Kalmius nehrinin etrafında konumlanmış 9 semtten oluşan en büyük şehirlerinden Donetsk’i tercih edenler ise Pegasus’un haftanın 3 günü karşılıklı  gerçekleştirdiği İstanbul-Donetsk seferlerinden  yararlanabilirler. Salı, Cuma ve Pazar günleri karşılıklı olarak gerçekleştirilen Donetsk uçuşlarının biletleri vergiler dahil 57,99 USD’dan başlıyor.

Pegasus Ukrayna Uçak Bileti flypgs.com’da

Ukrayna  Hakkında Genel Bilgi

Ukrayna ılıman bir iklime sahip Doğu Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biridir. Kışın yumuşak ve güney kısmı dışında düzenli olarak kar yağışı olur. Kışın göller ve nehirler donar.  Ukrayna, Avrupa’nın ikinci büyük ülkesidir. Başta başkent Kiev olmak üzere, Kırım bölgesi (özelikle Türki mimari örnekleriyle), Odesa, Lviv, Yalta ve 1709 savasıyla bilinen Poltava görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Karadeniz kıyısında yer alan Odesa ünlü Prymosrky Bulvarı, Opera binası, Ptemkinsky merdivenleri ve ıhlamur ağaçlarıyla çevrili Deribaskovskaya sokağıyla milyonların gönlünü fethetmiştir. Batı Ukrayna’da yer alan Lviv is St.George Katedrali, St. Nicholas ve Orta Çağ’dan kalma Rynok Meydanıyla ziyaretçilerine kucak açmaktadır. Ukrayna’nın güneyinde yer alan Kırım Yarımadsında ise dağlar, Karadeniz ve eski küçük kentler göz kamaştırıcı bir harmoniyle yer almaktadır.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir