Anadolu Jet Online Check In

Anonymous asked 12 May 2015

Anadolu Jet Onile Check In Nedir Nasıl Yapılır bilgi alabilir miyim.

1 answer

Staff 12 May 2015

1. Online Check-In nedir?
Online Check-in;  rezervasyonu olan tüm elektronik biletli yolcularımızın havaalanına gelmeden internet üzerinden check-in yapabilmelerini sağlayan bir hizmettir.

2. En erken ve en geç ne zaman online check-in yapabilirim?
Yolcularımız, uçuş kalkış saatinin 24 saat öncesinden başlayarak, 90 dakika kalana dek Online Check-in yapabilirler
3- Hangi uçuşlar için online check-in yapabilirim?

Anadolu Jet Online Check-in hizmetinin verildiği havaalanlarını öğrenmek için buraya tıklayınız.
4- Online Check-In’i nasıl kullanabilirim?
“Online Check-in” sayfalarımıza, http://www.anadolujet.com.tr Web sitemizden ‘’Online Check-in’’ başlığını tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5- Online Check-in için nasıl yardım alabilirim?
Online Check-in giriş sayfamızda ‘’yardım’’ başlığını tıklayarak  bilgi alabilirsiniz.
Ayrıca  444 2 538 numaralı telefondan 08:30 – 17:30 saatleri arasında Online Check-in destek ünitemize ulaşabilirsiniz.
 

6-Teslim edeceğim bagajım varsa ne yapabilirim?
Online check-in işlemleri sırasında yolcularımıza bagaj bilgisi sorulmayacak olup, bagajı olan yolcularımızın istasyonlarımızdaki “Bagaj Teslim” ya da “Online check-in” tabelası olan bankolara  müracat etmeleri gerekmektedir. Fazla bagajı olan yolcularımızın, yapacakları ödeme işlemlerinin süresini de göz önüne alarak havaalanında bulunmaları gerekmektedir. Şirketimiz, yapılacak bu işlemlerden dolayı doğabilecek herhangi bir gecikmeden sorumlu değildir.
 
7- Uçuşumdan ne kadar süre önce havaalanında olmalıyım ve havaalanına varışımda ne yapacağım?
Yolcularımız güvenlik prosedürlerini tamamladıktan sonra biniş kartlarının alınması, bagajlarının teslim edilmesi işlemlerini havaalanında online check-in tabelası olan bankolarımızdan tamamlayabilirler. Bu bankolar uçuşun tarifeli kalkış saatine dış hatlar için 60 dakika, iç hatlar için ise 45 dakika kala check- in işlemlerine kapatılmaktadır. Lütfen, havalimanına geliş saatinizi, bu işlemlerin yanı sıra, ilave havalimanı güvenlik taramaları için gereken süreyi de göz önünde bulundurarak düzenleyiniz.
 
8. Beraber seyahat ettiğim arkadaşlarım için de online check-in yapabilir miyim?
Eğer aynı rezervasyon kaydında iseniz, sistem PNR da bulunan tüm yolcuları listeleyerek, sizden işlem yapmak istediğiniz yolcu/yolcuları seçmenizi isteyecektir. Check-in işlemleri, her girişte aynı rezervasyon kaydında (PNR) olmak koşulu ile en fazla 8 (sekiz) yolcu için işlem yapılabilir.

9- Check-in yaptıktan sonra koltuk numaramı değiştirmek istersem ne yapacağım?
Web sitemizden “online check-in” linkini kullanarak  son sayfada  “koltuk değiştirme” seçimini tıklayarak  yapabilirsiniz.

10- Online check-in sayfaları hangi lisanlarda yazılmıştır?
Online check-in de Türkçe ve İngilizce olarak işlem yapılabilmektedir.
11- Online check-in yapmış olmam halinde havaalanında yapmam gerekenler nedir?

Yolcularımız, biniş kartlarının alınması, bagajların teslim edilmesi ve güvenlik prosedürlerini kapsayan  formalitelerini havaalanında online check-in tabelası olan check-in bankolarından, biniş kartını basan yolcularımız ise, bagajları olmadığı takdirde güvenlik kontrolünden geçerek doğrudan, bagajları olması halinde ise “Bagaj teslim” bankolarından veya Online check-in tabelası bulunan kontuarlarımızdan bagajlarını teslim ettikten sonra uçuş kapısına gidebilirler.
 
12- Online check-in yapmış olmam halinde , yapılacak kimlik kontrolleri nelerdir?
Orijinal barkotlu biniş kartınızı online olarak temin etmeniz halinde, uçağa alınışınız sırasında kimliğinizi boarding görevlilerine göstermek koşulu ile uçağa geçebilirsiniz.
WEB de bilet ödemesini kredi kartı ile yapan yolcularımızın, kimlikleri ile birlikte ödeme yaptıkları kredi kartlarını da hazır bulundurmaları gerekmektedir.

13- Online check-in yaptıysam ne zaman çıkış kapısında olmalıyım?
Uçuşun vaktinde kalkışını ve varışını sağlayabilmek için, son hazırlıkların yapılmasını teminen, tüm seferlerimiz için 15 dakika önce yolcuların boarding kapılarında hazır bulunmaları gerekmektedir. Yolcularımız zamanlamalarını yaparken, bazı terminallerde kapıya ulaşma süresinin en az 25 dakika alabileceğini göz önünde bulundurmalıdırlar.

14- Web Sitesinden Biniş Kartımı Nasıl Yazdırabilirim?
Biniş kartlarının A4 büyüklüğünde “.pdf” formatında orjinal ve barkotlu çıktısını alabilmek için, Bilgisayarınıza Adobe Acrobat Reader yüklü olması gerekmektedir. Yüklemek için tıklayın.
Bazı istasyonlarımız, online biniş kartı basımı için uygun değildir. Online biniş kartı basımına izin veren istasyonlar için lütfen tıklayınız.
Uçağa yolcu kabulü sırasında, biniş kartının internetten çıktısı alınmış olan orijinali haricindeki; fax, fotokopi vb kopyaları kesinlikle kabul edilmeyecektir.
15-Online biniş kartımın basılmasına niçin izin vermiyor?
Seyahatinize başladığınız istasyon Online Biniş Kartı uygulamasına açık olmayabilir.
Internetten veya Çağrı Merkezinden kredi kartı ile alınan biletlerde, biletin alındığı kredi kartı sahibi, rezervasyon kaydındaki yolculardan biri değil ise, internetten biniş kartı üretilmez. Bu durumda kart sahibi olan kişi, uçuş gününden önce herhangi bir  satış noktasına giderek, kredi kartının rızası ile kullanıldığı teyidini yapar ise, sistem online biniş kartı basılmasına izin verilir.
Rezervasyon kaydında bulunan yolculardan biri dahi Belge İndiriminden (Gençlik/Yaşlılık/Öğrenci) faydalanmış ise, kontuarda belge kontrolü yapılması gerekliliği nedeni ile online biniş kartı basılmaz.
16- Online check-in yaptıktan sonra, havaalanına geç kalırsam veya uçuşa katılamayacaksam ne yapmalıyım?
444 2 538  numaralı telefonumuzdan uçuşunuzun iptal edilmesi için yetkili personelimizle. irtibata geçebilirsiniz.
 
17- Acil çıkış koltuklarını kimler kullanabilir?
Uçaklarımızda Acil Çıkış önlerinde oturacak yolcularımızdan, beklenmedik bir durumda acil çıkışların açılması ve diğer yolcuların bu çıkışlardan tahliye edilmesi için Kabin ekibine yardımcı olması beklenmektedir. Bu görevi yerine getiremeyecek aşağıdaki yolcuların yerleri yer personeli tarafından değiştirilir.

  • Zihinsel ve fiziksel engelli
  • Yaşlı
  • Aşırı kilolu yolcularımızın
  • Acil Çıkışta oturmamaları gerekmektedir.
  • Sistemimiz, çocuk (2–12 yaş ) ve bebekli yolcularımız ile rehber köpeği ve evcil hayvanı olan yolcularımızı otomatik olarak bu koltuklara kabul etmemektedir.
#1

Bu soruyu Cevapla