Yetiskin (+13) :
Yön :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

THY Türk Hava Yolları Uçak Bileti

THY Türk Hava yolları uçak biletiKısaca THY olarak geçen Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı merkezi Atatürk Havalimanı olan Türkiye’nin ulusal havayolu taşıyıcısıdır. Türk Hava Yolları 20.05.1933 tarihinde Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan ”Hava Yolları Devlet İşletmesi” adı ile kurulmuştur. Türkiye’nin ulusal havayolu taşıyıcısı olarak bu günkü Dünya çapında yerini alan THY ilk dış seferini Ankara-İstanbul ve Atina arasında gerçekleştirmiştir. Türk Hava Yolları 2005 yılında 14,1 milyon yolcu taşımıştır. 2013 yılı verilerine bakıldığında ise bu rakam 48,3’e ulaşmıştır. Son yıllarda kendini daha da geliştiren Türk Hava Yolları 15 farklı şirketle çeşitli ortaklıklar dahilin de ağlarını her geçen gün daha da geliştirmeyi hedeflemektedir.

Dünyanın en fazla ülkesine uçuş sağlaması ile tanınan Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları küresel ve her geçen gün daha da büyüyen bir markadır. 2010 yılı verilerine bakıldığında Güney Avrupa’nın en büyük havayolu şirketi olan Türk Hava YollarıAvrupa’nın ise 3. büyük havayolu şirketi olmuştur. 2011 yılında ise Dünya’da saygın havacılık dergileri arasında üst sıralarda yer alan ATW THY şirketini tarihi boyunca almış olduğu en büyük ödül olan 2010 yılı Dünya Havacılık Sektörü Liderliği ödülüne layık görmüştür.

THY – Türk Hava Yolları Uçak Bileti

Başarılarını ve geniş ağlarını her geçen gün artıran güçlü ve kaliteli hizmetleri ile adını günümüze taşıyan Türk Hava Yolları Dünya futbolunun dev isimleri ile de sponsorluk anlaşmaları sağlamıştır. Ülkemizde Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor Türk Hava Yollarısponsorluğu bulunan takımlardır.

Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok havalimanına yolcu taşıyan, ulusal havayolu firmaları arasında en çok tercih edilen firma olan Türk Hava Yolları yolcularına sağladığı avantajlar ve konfor açısından da geniş kitlelere sahiptir. Öyle ki Türkiye içerisinde ya da yurtdışı seyahatlerinde ilk akla gelen Türk hava yolları uçak bileti sorgulama oluyor. Bunun nedeni ise Türk Hava yollarının geçmişten günümüze ulaşan başarıları ve havayolu taşımacılığında gelmiş olduğu sağlam konumudur. Thy uçak bileti satın almak veya thy uçak bileti sorgulamak için sayfanın başındaki uçak bileti sorgulama formunu kullanabilirsiniz.

thy uçak bileti ile ilgili aramalar

pegasus
onur air
thy uçak bileti fiyatları listesi
thy uçak bileti sorgulama
thy bilet fiyatları
yurtiçi thy uçak bileti
thy uçak bileti taksit
thy uçak bileti telefon numarası