uçak bileti

trucakbileti-sss

Asker olduğunu belirten yolcular askeri kimlikle uçabilir mi? Hangi havayollarının asker indirimi mevcuttur?

Türk hava yollarının pek çok durumda indirimleri mevcuttur bu indirimlerden bazıları çocuk indirimi, bebek indirimi, gazi indirimi, engelli ve engelli refakatçisi indirimi, gazi refakatçisi indirimi, asker indirimi ve öğrenci indirimi. Asker indirimi hakkında size bazı bilgiler vereceğim bu yazı umarım sizin için faydalı olur.

Thy’de TSK’da askerlik hizmeti vermekte olan er ya da erbaş olan personellere Türkiye içi seyahatlerde ekonomi normal bilet fiyatları üzerinden olan ücret sınıfına bağlı olarak %10 veya %25 indirim uygulanması mümkündür. Promosyonlu biletlerde TSK’da er ya da erbaş olan askerlerimiz için herhangi bir indirim uygulanamamaktadır.  TSK’da askerlik hizmeti vermeyen askerler için ise hiçbir şekilde indirim uygulaması yapılmamaktadır. AJET/BORAJET ve CODESHARE içeren uçuş seferlerinde aktarmalı seferlerde maalesef TSK personellerine uygulanan indirim uygulanmamaktadır. Sadece direkt olan TK  ve TK+TK içeren aktarmalı uçuş seferlerinde TSK indirimi uygulanmaktadır. Ayrıca TK7000 – 9999 tipindeki uçuş seferlerin de de herhangi bir nedenden dolayı indirim uygulanamamakta.

Yalnızca Kıbrıs’ta Türk Barış Kuvvetlerinde görev yapan er ve bu erlerin eş ve çocukları bu indirimden faydalanabilmektedir. Promosyon olan hiçbir bilette hiçbir indirim uygulamasının geçerli olmadığından zaten söz etmiştik.

Sadece Thy uçuşlarında  geçerli olup, Er veya Erbaş rütbeli tüm askerlerimize %25 indirim uygulanmaktadır.Detaylı bilgi için çağırı merkezimizi arayabilirsiniz. 444 2 302

Anadolu Jet,Kıbrıs’tan Hatay’a yolculuk edecek asker ve öğrencilere indirimli uçak bileti satacak.

Kıbrıs’tan Hatay’a yolculuk etmek isteyen askerler 49 tl;öğrenciler ise 58 tl’den uçak bileti satılacak.Anadolu Jet,kurulduğu günden itibaren yaptığı indirimli uçak bileti şatışı ile yolcuların beğenisini kazanmaya devam edeceğe benziyor.

ucak-bileti-sorgulama-sitesi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Thy Asker İndirimli Bilet Nasıl Alınır | tr uçak bileti