uçak bileti

trucakbileti-sss

Hasta ve engelli yolcular için uçakla seyahat etmeleri durumunda özel prosedürler uygulanır. Bu prosedürlere titizlikle dikkat eden Türk Hava Yolları bu kişiler için sağlık raporu istemektedir. Hasta olan yolcular, doktorlarından alacakları uçmalarına onay veren raporu yetkililere göstererek seyahat edebilirler.

Engelli yolcuların durumu ise görme ve işitme engelli yolcular, fiziksel engelli yolcular olmak üzere iki tür şartnameye ayrılırlar. Görme engelli yolcular ya da işitme engelli yolcular bir rapora gereksinim duyulmadan seyahat edebilirler ancak iki engel birden bulunuyorsa bu durumda bir refakatçi kişiyle birlikte seyahat etmesi şarttır. Bu kişilere yardımcı olan köpekleri varsa uygun şartlar doğrultusunda kabinde engelliyle birlikte uçabilir. Thy engelli yolcular için oldukça geniş imkan sunmaktadır.

Fiziksel engelli yolcular özel ihtiyaçlarını kendi karşılayamıyorsa bu durumda bir refakatçi eşliğinde uçabilir. Sedye ya da benzeri sağlık ekipmanlarına ihtiyaç olması durumunda 24 saat öncesinden bilgilendirme ve talep işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

ucak-bileti-sorgulama-sitesi

One Response to Thy Hasta ve Engelli Yolcu İçin Uçuş Şartları
  1. fiziksel engelli fiyati nekadar dir carsmba cosdal dan istanbul basel


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Thy Hasta ve Engelli Yolcu İçin Uçuş Şartları | tr uçak bileti