uçak bileti

trucakbileti-sss

En değerli yolculardan biri olan çocuk yolcu için Tür Hava Yollarının taşıma şartlarından bahsedeceğim öncelikli olarak. Çocuk yolcunun tanımını yapmak gerekirse 2 yaşından büyük 12 yaşından küçük olan her yolcu çocuk yolcu olarak tanımlanmaktadır.

Çocuk yolcu için uygulanan tüm indirimler de bu yaş aralığındaki yolculara uygulanmaktadır. Bazı yolcular 3 yaşındaki çocuk için koltuk ayrılmak gerekip gerekmediğini sormaktadır. Bu sorunun cevabı maalesef evet. 3 yaşındaki bir bebeğin Thy çocuk tanımına göre çocuk yolcu olduğunu unutmamak gerek. 

Çocuk yolcuları 2 ye ayıran Türk Hava Yolları çocuk yolcuların refakatçisiz taşınmaması gerektiği konusunda önerilerde bulunuyor. Yedi yaşına basmış ancak 12. Yaş gününü henüz kutlamamış olan çocuklar kanunen ebeveynleri ve ya ebeveyn temsilcileri tarafından izin verilmesi takdirde yalnız uçuş yolculuğu yapabilmektedir. Eğer Çocuk için Türk Hava Yollarından bir refakatçi talebinde bulunursanız tabi bu işlemi 48 saat içinde yapmanız gerekmektedir. Çocuk için Thy size bir refakatçi temin edebilmektedir. Böylece refakatli çocuk yolcu kuralları hakkında size yeterince bilgi vermiş bulunmaktayız.

Diğer bir konu: Refakatsiz çocuk yolcu kuralları

ucak-bileti-sorgulama-sitesi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Thy Refakatli Çocuk Yolcu İçin Uçuş Şartları | tr uçak bileti