uçak bileti

Türk Hava Yolları Türkiye’nin yani hepimizin milli şirketidir. Bu özelliği sayesinde ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yallarıdır.

Milli gururumuz olan Türk Hava Yolları ilk olarak 20 Mayıs 1933 tarihinde kanunla kurulmuştur. Kurulduğunda ismi Hava Yolları Devlet İşletme İdaresi olan Türk Hava Yolları bugün, dünyanın en büyük ve saygın havayolu şirketlerinden biridir.

1933 yılında kurulduğunda filosunda yalnız 5 adet uçağı ve bu 5 uçağın toplamda 28 koltuğu varken günümüzde 263’ü yolcu 9’u kargo uçağı olmak üzere 272 uçaklık dev bir filoya sahiptir. Sahip olduğu bu dev filo sayesinde Afrika’dan Okyanusya’ya kadar dünyanın birçok bölgesine uçuşları olan milli havayolu şirketimiz, büyüme trendine 2010lu yıllarda da devam etmektedir.

Türk Hava Yolları böylesine dünya çapında bir seviye ulaşmışken bile ucuz uçak bileti yüksek kalite anlayışını yerli yolcularına yansıtmaya çalışmaktadır.

Online bilet alış verişi sayesinde THY uçak bileti alırken ucuz uçak bileti kampanyalarından da haberdar olabilirsiniz. İçinde yaşadığımız siber internet çağı sayesinde THY ucuz uçak bileti imkanlarını online siteler vasıtası ile yolcularına sunmaktadır. Sitemizden kolaylıkla ulaşabileceğiniz uçak bileti sorgulama ekranı vasıtası ile THY uçak bileti sorgulama yapabilir ve en ucuz, en uygun biletlere ulaşma imkânına koltuğunuzdan kavuşabilirsiniz. Siz de dünyanın en saygın havayolu şirketlerinden biriyle uçuş deneyimi yaşamak istiyorsanız elinizi çabuk tutun.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

THY Ucuz Uçak Bileti | tr uçak bileti