uçak bileti

Bugün dünyanın 109 ülkesinde 200’ü aşkın noktaya uçuş gerçekleştirerek dünyada en çok ülkeye en çok noktaya uçuş seferi düzenleyen milli hava yolu şirketimiz olan Türk Hava Yolları’nın ilk seferini nereye yaptığını biliyor musunuz?

Evet, yukarıda da bahsettiğim gibi dünyanın en büyük hava yolu şirketlerinden biri haline dönüşmüş olan Türk Hava Yolları bugün global çapta bir çok noktaya uçak bileti satışı gerçekleştirmektedir. Türk Hava Yolları’nın bu çapta bir büyüklüğü ulaşmasında katkısı bulunan yurt dışı direkt uçuşların ilki İstanbul aktarmalı olarak Ankara – Atina arasında yapılmıştır.

Türkiye’nin başkenti Ankara ile Yunanistan’ın başkenti Atina arasında 12 Şubat 1947 tarihinde gerçekleştirilen Türk Hava Yolları seferi Türk Hava Yolları’nın ilk uluslararası seferi olmuştur. Kısa zaman sonra Atina seferlerine Lefkoşa, Beyrut ve Kahire seferleri de eklenerek Türk Hava Yolları büyümesini gerçekleştirmiştir.

Bugün dünyanın bir çok farklı noktasına Thy uçak bileti sağlayan Türk Hava Yolları’nın bu ilk uluslararası seferi İstanbul aktarmalı olarak 2 saat 40 dakika sürmüş ve o zamanki Türk Hava Yolları genel müdürü olan Osman Nuri Baykal’da uçakta hazır bulunmuştur. Bu ilk adımı atarak Türk Hava Yolları’nın bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkesi sonsuz minnet duyguları ile anıyoruz.

Sitemizin ilgili bölümlerinde yapacağınız uçak bileti sorgulama işlemleri sayesinde Thy uçak bileti satın alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

THY’nin İlk Uluslararası Uçuşu | tr uçak bileti