Bu başlık adı altında biz çok uçak yolcusuna biletleri konusunda doğru bilgilendirmeyi nasıl anlayacakları hakkında birkaç sunum yapmak istedik. Evet, çok yakından takip ediyoruz.

  • Öncelikle bilet alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu bilgilerin doğru bir şekilde verilmesidir. Örneğin tüm biletler T.C kimlik numarasına göre verildiği için bu bilginin doğruluğu kendiniz tarafından birkaç kez teyit edilmelidir.
  • Bileti aldıktan sonra bilgilerin size ait olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü biletlerin iade şekilleri bellidir ve kuralları vardır.
  • Sefer sırasında oluşabilecek kazalardan kaybolmalardan firmanın sorumlu olduğunu unutmamalısınız.
  • Biletler sadece aldığınız tarih ve hat için geçerlidir başka b ir şekilde yolculuk etme gibi bir hakkınız yoktur.

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin Yöntemler

Biz milletçe gezmeyi ve eğlenmeyi çok severiz ancak gezmeyi seviyoruz diye de bir yolculuk için dünyanın parasını da ödemenin anlamı yok üstelik bir tatil yapmak için tatil bütçesinin yarısını uçak bileti oluşturmakta o yüzden biz size biraz bilgi vermek istedik.

Ucuz uçak bileti bulmanın birkaç yöntemi vardır bunlardan en belirgin olanı ise uçak bileti sorgulama bu sayede birkaç firmayı aynı anda sorgulayabilirsiniz ve aralarında fiyat kıyaslaması yapabilirsiniz.

Uçak bileti promosyonlarını ve kampanyalarını takip edebilirsiniz bunun için çeşitli sosyal medya araçları ya da internet sitelerini takip edebilirsiniz.

  1. Uçak bileti tarihinizi esnek tutmalısınız

  2. Biletinizi en çok kampanyaların düzenlendiği tarihlerde almalısınız.

  3. Tatilinizin zamanını daha önceden belirlemelisiniz.

Bu yukarıda belirtmiş olduğumuz üç madde bilet alırken size % 50 ye varan derecede indirimler sağlayacaktır.  Çünkü uçak biletleri belirli zamanlar ve de özel günlerde kendini ikiye katladığı da olmaktadır sizin vakitsiz bilet almanız nedeniyle bu günlere denk gelebilirsiniz ve gezip eğleneceğiniz ya da bir hediye alabileceğiniz parayı gereksiz yere uçak biletine yatırabilirsiniz. Bu noktada size kısa bir not düşmek gerekirse uçak biletleri sabahın erken saatlerinde ya da gecenin ileri saatlerinde aldığında da yine indirimli olarak satılmaktadır. Eğer ki gittiğiniz yer sizin için rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir noktada ise bunu da göz ardı etmemelisiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir