uçak bileti

Uçak yolculuklarının artık otobüs ve araba yolculuklarıyla yarışacak düzeyde oranlarını arttırdığı günleri yaşıyoruz. Hiç uçak yolculuğu yapmamış kişilere uçak yolculuğundan bahsettiğimizde; ilk olarak akıllarına gelecek gerçeklik yükseklik olacaktır. Haliyle yükseklik korkusu ve bir metalin içinde olmak insanları ürkütüyor hatta korkutuyor. Bu yazımızda sizlere uçak korkusunu yenmeniz adına tüyolar, ipuçları vereceğiz.

Uçak bileti sorgulama yaparken dikkat edeceğiniz bazı nüanslar, uçak korkunuzu yenmenizi sağlayabilir. Bunları sıralayacak olursak ilk etmenin uçak seçiminde büyük uçaklardan yana tercih kullanmanızı tavsiye etmek olacaktır. Büyük uçak seçmeniz sizleri koltuğunuza oturduğunuz an itibariyle uçakta değil de sıradan bir zemin üzerinde olduğunuz hissi verecektir.

Uçak bileti alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise koltuk seçiminde dikkatli olmanızdır. Uçaklarda en çok sarsıntı hissedilen kısımlar kuyruk ve kanat kısımlarıdır. Uçak bileti sorgulama yaparken ilerleyen sorgularda koltuk seçerken seçiminizi buna göre yapmanızda fayda vardır.

Uçuş için havaalanına geldiğinizde uçakların kalkış ve inişlerini izlemenizde uçak korkunuzu bastırmanıza yardımcı olacaktır. Hatta bu aşamada uçak korkunuzu giderme fırsatı bile bulabilirsiniz.

Bu gibi yöntemlerle uçak korkunuzu bastırabileceğiniz gibi yolculuk esnasında uyumak, servis yapan kabin memurlarını gözlemlemek gibi davranışlarla da uçak korkunuzu bastırabilirsiniz.

Uçak bileti almadan önce bu gibi yöntemleri sitemizden takip ederek bilgi sahibi olabilir; korkunuzu yenebilirsiniz. Güvenilir ucuz uçak bileti sitemizle sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak Korkunuzu Yenmenin Yolları | tr uçak bileti