uçak bileti

Taşımacılıkta artık rekabet sadece aynı tür ulaşım araçları arasında olmuyor. Hava yolu taşımacılığının sektörde önemli bir yer edinen özel hava yolu şirketlerinin katkısı ile de ucuzlaması rekabetin farklı ulaşım araçları arasında da artmasına neden oldu.

Eskiden ekonomik koşullar nedeni ile toplumun önemli bir kesimi mecburen otobüs yolculuğunu tercih ederken artık uçak bileti fiyatlarının otobüs bileti fiyatlarına yaklaşması ile otobüs bileti yerine ucuz uçak bileti sağlayan hava yolu şirketleri tercih edilmeye başlandı. Bu da rekabetin sadece havayolu şirketlerinin birbiri arasında ya da otobüs şirketlerinin birbiri arasında olmaktan çıkardı. Artık bu iki ulaşım aracı eskiden olduğundan çok daha sıkı bir şekilde birbirleri ile de rekabet içinde.

Her geçen sene uçak bileti fiyatlarının otobüs bileti fiyatlarıyla eşitlenmesi hatta zaman zaman daha ucuz olması sayesinde hayatında ilk kez hava yolu ile ulaşımı tercih ederek tercihlerini mümkün olduğunca hava yolu taşımacılığına yönlendiriyor. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden Anadolu’nun bir çok noktasına uçuş düzenleyen hava yolu şirketleri otobüs yolculuğuna ciddi bir alternatif oluşturmuş durumda.

Ülke çapındaki hava alanlarının her sene artması ile bu rekabetin hava yolu şirketleri lehine gelişeceği kesin gibi.

Sitemiz aracılığı ile edinebileceğiniz ucuz uçak bileti vasıtası ile siz de ilk uçuşunuzu gerçekleştirerek bu rekabette hangi tarafta olacağınızın kararını verebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçak mı Otobüs mü? | tr uçak bileti