uçak bileti

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, bugün uçuş öncesi bilgilendirmelerimize devam edeceğiz. Uçak yolculuğu esnasında sık sık şikâyet edilen rahatsızlıklar konusunda sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Öncelikle uçak bileti sorgulama yapmadan önce bu bilgileri değerlendirmenizi tavsiye ederek yazımıza başlıyoruz. Birçoğumuz uçuş sırasında baş ağrısından, göz ağrısından ve kulakların tıkanmasından şikâyet edebilir. Bu durumda da insanların en çok akıllarına gelen konu migren hastalığı oluyor. Bu rahatsızlıklardan şikâyet eden birçok yolcu da uçuk yolculuğunun migreni tetiklediğini düşünüyor. Lakin bilim adamları henüz böyle bir bulguyu insanlara sunmuş değiller. Baş ağrısını, kulak tıkanıklığından dolayı olduğunu düşünen bir kesim de yok değil. Sürekli olarak uçağın yükselmesi ve uçağın alçalmaları sırasında değişen basınç nedeniyle kulak tıkanıklıkları yaşarız. Bu otobüs – araba yolculuklarında da başımıza gelen bir hadisedir. Basınç değişikliği harici uçak geriliminin de baş ağrısına sebep olduğu bir kesim tarafından düşünülmektedir. Uçak bileti almadan önce bu gibi durumlarda bilginizin olması gerginliğinizi alacak ve baş ağrınızın önüne geçebilecektir.

Baş ağrısı ve kulak tıkanıklığından bahsetmişken daha önce de bloğumuzda sizleri aydınlattığımız; Hareket Hastalığı ve Jet-Lag rahatsızlıklarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Ucuz uçak bileti alabileceğiniz sitemizden sizleri bilgilendiren konuları sizlere sunmaya devam edeceğiz. İyi uçuşlar dileriz…

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçakta Yakalanabileceğiniz Rahatsızlıklar | tr uçak bileti