uçak bileti

Uçak bileti aldıktan uçuş esnasına kadar bizleri bekleyen önemli görevlerimiz vardır. Bunlardan en temeli tabi ki bavul hazırlamaktır. Birçok gezginin en temel prensibi en iyi bavul hafif bavul kuralıdır. Evet, her şey ucuz uçak bileti almakla bitse kolay olurdu. Peki, bir yolculuğa çıkarken bavulumuza almamız gerekenler nelerdir. Bavulumuzda olmazsa olmazlarımız ne olmalıdır. Bavullarımızı, valizlerimizi, bagajlarımızı nelere göre hazırlamalıyız.

Bavullarımızda olmazsa olmazlarımız nelerdir?

Öncelikle uçak bileti aldıktan sonra ilk işiniz uçak biletinizi bavulunuza, çantanıza koymanız. Check-in işlemini online yaptıysanız eğer bununda çıktısını alarak çantanıza koymalısınız.

Yurt dışı seyahatine gidiyorsanız, pasaportunuzu yanınıza almayı unutmayınız. Bununla birlikte cüzdanınızdaki kartlarınızı, kimlik belgenizi ve ehliyet gibi belgelerinizi kontrol etmeyi unutmayın.

Bavulumuzu hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?

Bavulunuzu hazırlarken ister istemez yanınıza çok şey almak isteyeceksiniz. Unutmayın ki ağır bir valiz sizlere her zaman zorluk çıkaracaktır. Yolculuk ettiğiniz yerin hava durumuna, kalacağınız gün sayısına ve katılacağınız toplantı ve randevulara göre bavulunuzu / valizinizi hazırlamalısınız.

Bunların yanı sıra unutmamanız gereken bir nokta da her havayolu şirketinizi prensip kuralları çerçevesinde bavul ağırlık kuralları vardır. Bu kurallar çerçevesinde belirli bagaj sayısı ve bagaj kilosu üzerindeki birimler için ekstra ücret talep edilecektir. Ayrıca uçuş güvenliği sebebiyle kesici, delici ve patlayıcı maddeler uçakların bagaj bölümünde kabul görmeyecektir.

Uçak bileti sorgulama yaparken bu tür gerekli bilgileri göz önünde bulundurmanız sizlerin menfaatine olacaktır. İyi Uçuşlar Dileriz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bagaj Hazırlama Sanatı | tr uçak bileti