uçak bileti

ucak-bileti-3

2010’lu yıllar içinde bulunduğumuz siber internet çağının daha da geliştiği çağlar oldu. Gelişim hızına bakarak bu gelişim eğiliminin devam edeceğini varsaymak kâhinlik olmasa gerek.

Özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile bilgisayar ve telefon dünyasının birleşerek günlük hayatımızın merkezine oturduğunu gördük. Artık birçok işimizi akıllı telefonlarımızdaki uygulamalar ya da akıllı telefonlar vasıtası ile internete girerek yapabiliyoruz. Bu doğal olarak birçok işimizde bir kolaylık yaratmış durumda.

Alışveriş bu işlemlerden biridir. Son yıllarda patlama derecesinde artan çevrimiçi alışveriş kolaylığı sayesinde internet üzerinden satış yapan firmalar aracılığı ile kolay ve zahmetsiz bir şekilde alışveriş işlemimizi yapabiliyoruz. Ayrıca bu alışveriş siteleri vasıtası ile firmaların düzenlediği kampanyalardan ve avantajlı fırsatlarda haberdar olarak bunları zamanı geçmeden değerlendirebiliyoruz.

Online olarak uçak bileti sağlayan sitemizde bu faydalı internet sitelerinden biridir. Sitemiz sayesinde hava yolu firmalarının düzenlediği kampanyalardan zamanında haberdar olabilir ve ucuz uçak bileti temin etmede büyük sitemizin size sağlamış olduğu kolaylıklardan yararlanabilirsiniz. Uçak bileti sorgulama bölümümüzden rahatlıkla her havayolu firmasının sunduğu bilet fiyatlarını ve uçuş saatlerini görerek kendinize en uygun ucuz uçak bileti fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Thy uçak bileti, Pegasus uçak bileti gibi bütün firmaların uçak biletlerine karşılaştırmalı olarak ulaşabileceğiniz sitemiz size en uygun ve kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Ucuz uçak bileti nasıl alınır

erken-rezervasyon

Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutun

Uçak bileti fiyatları, haftanın günlerine ve gidilecek döneme bağlı olarak değişiyor. Birçok kişi tatile Yılbaşı, Noel, Kurban ve Şeker Bayramı gibi dönemlerde çıkmayı tercih ediyor. Bu dönemlerde uçak biletlerinin daha yüksek olduğunu unutmayalım.

Eğer uçuş tarihlerinizi esnetemiyorsanız, bu büyük ihtimalle daha pahalı uçacaksınız anlamına geliyor. Bu yüzden sadece belli tarihlere odaklanıp, o tarihler için bilet aramayın.

Sabah oldukça erken veya gece geç saatlerdeki uçuşların daha ekonomik olacağını da unutmayalım. Eğer havalimanından otel bul veya eve ulaşımın pratik ve sorunsuz olacağını düşünüyorsanız bu saatleri tercih edin.

Havayolu firmalarının kampanyalarını takip edin ve ucuz uçak bileti sunan bir kampanya yakaladığınızda bileti kapın ve seyahatinizi o tarihte yapın. Kimimiz bu kadar esnek olmayabilir, ama eminim esnek olanlarımız mutlaka vardır.

ucuz-ucak-bileti

Biletinizi Fiyatların En Uygun Olduğu Zamanlarda Alın

Hafta ortası uçmak, hafta sonu uçmaya göre daha ucuzdur, çünkü bir çoğumuz hafta sonu bir yerlere gitmeyi tercih ediyoruz. Uzmanlar hafta ortası uçmanın % 10 kadar tasarruf sağlayacağını söylüyor. En uygun bilet bulmak için bakacağımız gün Çarşamba ve Perşembe öğleden sonrası; bunu Salı ve Cumartesi günleri izliyor.

Ülke içi uçuşlarda en uygun fiyatları yakalama dönemi 21 gün öncesi. Bu dönemdeki fiyatlar ortalama fiyat %8 daha ucuz. Son 2 haftada bilet fiyatları ortalama fiyatlara göre %5 artıyor, son hafta ise bu oran %30’a çıkıyor.

9 Responses to Ucuz Uçak Bileti
 1. Biletinizi Erken Alın
  Özellikle yoğun seyahat dönemlerde, rezervasyonunuzu geç yaparsanız bu size pahalıya mal olabilir.

  En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için, tüm destinasyonlar göz önünde bulundurulduğunda, ortalama 27 hafta önceden aramaya başlamak gerekiyor. Erken rezervasyon yapmayı ne yazık ki hala öğrenemedik. Geç rezervasyon nedeniyle Türklerin %57’si en uygun fiyatları kaçırıyor. (Kaynak: Skyscanner)

  Uçak bileti fiyatları genellikle son 2 haftada roket gibi yukarı fırlıyor. Bu tarihten önce ve 3 ila 6 ay öncesinden bilet aramaya başlayın. Uygun fiyatı yakaladığınızda kaçırmayın.

  • Alternatif Havayolları veya Havayolu Firmaları ile Uçun

   Bugün hemen hemen her büyük şehirde neredeyse ikinci bir havalimanı var. Düşük bütçeli firmaların tercih ettiği bu havalimanlarından uçmak genellikle daha ucuz. Gidilecek destinasyonda böylesi havalimanları varsa tercih edilebilir. Sabiha Gökçen buna bir örnektir. Örneğin AirAsia, Asya’daki budget havalimanlarını kullandığından bazen 30TL’ye bile bilet bulabilmek mümkün.

   • Farklı Havayollarından Tek Yön Bilet Bakın

    Genellikle gidiş-dönüş bileti almak ucuza gelir. Diğer yandan farklı havayolu firmalarından tek yön gidiş ve dönüş almak bazen daha ucuzdur. Bir çok uçak bileti arama uygulaması bunu bizler için yapabiliyor, deneyin. Rekabetin çok yüksek olduğu destinasyonlarda bunu özellikle aklınızda tutun.

    Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları, uzun süren resmi tatillerin başlaması ile birlikte tatil için Türkiye’ye gelir. Bu ülkelerden gelen ve çoğunlukla Türk yolcuları taşıyan charter uçaklar, dönüşte yeterli sayıda yolcu bulamazlar ve bu nedenle bu dönemlerde ucuz uçak bileti bulmak çok daha kolaylaşır. Yaz döneminde Dalaman veya Antalya’dan Avrupa’ya bilet baktığınızda ne demek istediğimi anlarsınız.

 2. THY ile uçmak gibisi yok kaliteli ve ekonomik uçuş THY de

 3. […] ucuz uçak bileti ne zaman alınmalı konusunda sizlerin öneri ve tavsiyelerinizi aşağıdaki yorum kısmında […]

 4. […] saatlerinden sabahın ilk saatlerine kadar internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde ucuz uçak bileti bulma şansınız yüksektir. Bu saatlerde satın alacağınız biletler genellikle düşük […]

 5. Ucuz Uçak Bileti Ara Bul 17 Kasım 2015 at 22:05 Cevapla

  […] geçtikçe alan havayolu şirketleri yaptıkları kampanyalar ile de gönülleri fethetmektedirler. Ucuz uçak bileti adı altında yürüttükleri kampanya ile insanlara ekonomik uçuş hakkını […]

 6. Online Uçak Bileti Sorgulama » 4zy.Net Güncel Haberler 18 Kasım 2015 at 13:51 Cevapla

  […] gereksinimi duyulduğunu açıklayan havayolu şirketleri, hazırladıkları kampanya ve ucuz uçak bileti fiyatı adı altındaki çalışmaları ile müşterileri ile arasındaki bağı güçlendirerek […]


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ucuz Uçak Bileti | tr uçak bileti