Erken Rezervasyon

Ucuz uçak bileti almanın ilk koşulu kesinlikle erken rezervasyon yapmaktan geçer. Hava yolu firmaları belirli aralıklarla kampanyalar düzenlerler. Sınırlı sayıda koltuk için sınırlı bir zaman dilimi aralığında hazırlanan kampanyalarla ucuz uçak bileti satın almak mümkündür. 

Cumartesi Günü Biletler Daha Ucuz Olabilir

Hava yolu firmalarından daha ucuz uçak bileti satın almanın diğer bir yöntemi de özellikle Cumartesi günleridir. Hava yolu firmaları Cumartesi günleri boş uçmamak için hafta içi ve Pazar günlerine nazaran daha ucuza bilet satmaktadırlar. Bunun sebeplerinden biri iş adamları ve Resmi kurum çalışanlarının daha çok hafta içi ve Pazar günleri uçmalarındandır. Cumartesi günü iş adamları ve resmi kurum memurları tatil olduğundan dolayı mecbur kalmadıkça uçuş yapmazlar. Hali ile hava yolu firmaları da boş uçmamak için Cumartesi günlerinde ucuz biletleme yapmaktadırlar.

Esnek Uçuş Tarihi

Uçuş tarihleriniz esnek ise eğer ucuz uçak bileti almanız daha da kolaylaşıyor. Neden mi? Hemen hemen tüm hava yolu firmalarının promosyonlu biletleri erken rezervasyona tabidir. Belli bir zaman aralığı için çoğu zaman % 50 ye varan indirimler mümkün olabiliyor. Hem yaz hem de kış aylarında özellikle hava yolu firmaları belirledikleri zaman içerisinde ve belli bölgelere kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyaları takip ederek çok ucuza uçak bileti satın alabilirsiniz. Unutulmaması gerekiyor ki bunun için mutlaka seyahat tarihiniz esnek olmalıdır. Örneğin bu kampa süresinde hava yolu firmaları xxx tarih ile yyy tarih arasında uçak bileti satın alımlarında büyük indirimler yapmaktadır. Ucuz uçak bileti satın almanın en önemli koşullarından birisidir bu. Yoksa normalde ucuz uçak bileti diye bir şey yoktur. Ucuz uçak bileti tamamen yukarıda vurguladığımız koşullara bağlı olarak şekillenir.

Ucuz uçak bileti nasıl alınmalıdır.

Ucuz uçak bileti satın alma karar verdiyseniz sitemizin anasayfasına giderek nereden nereye yani biniş ve uçmak istediğiniz yerleri seçmelisiniz. Daha sonra bilet ara butonuna tıklayın ve açılan sayfadan uygun bulduğunuz uçuşu tıklayarak hemen hızlı ve güvenli ucuz uçak bileti almaya başlayın.

İyi uçuşlar dileriz…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir